تاج محل

تاج محل در آگرا آرامگاه بزرگی از مرمر سفید است که بین سال های 1632 و 1653 به فرمان امپراتور موقال، شاه جهان و به یادبود همسرش که ایرانی بود ساخته شده است. این بنا که قطره اشکی بر گونه ابدیت نامیده شده است، یکی از شاهکارهای معماری موقال است و بزرگ ترین جذبه گردشگری هند به شمار می آید. علاوه بر آرامگاه گنبدی مرمر سفید، تاج محل شامل چند ساختمان زیبای دیگر، حوض های زیبا و باغث های وسیع با درختان و بوته های گل دار می باشد

مرداب های کرالا

مرداب های کرالا مجموعه ای از مرداب و دریاچه هایی هستند که در ایالت کرالا به موازات دریای عرب قرار گرفته اند. مرداب های کرالا خانه های زیادی از گونه های خاص آبزیان از جمله قورباغه، خرچنگ، پرندگان آبی و حیواناتی مانند لاک پشت و سمور دریایی است. در این منطقه قایق سواری با استفاده از کتووالام که نوعی قایق سنتی از ساقه برنج است با امواجه آب، بسیار طرفدار دارد و توریست ها به سوی این تالاب ها می روند و لذت میبرند.

ساختمان هوا محل

یک ساختمان پنج طبقه جالب و زیبا از سنگ ماسه قرمز رنگ در قلب جیپور قرار دارد. این مکان یکی از دیدنی های هند و جاذبه های توریستی شهر است، هوا محل، یک هدف منحصر به فرد است. این بنا همچنین به عنوان کاخ باد شناخته می‌شود، این بنا جایی بود که زنان سلطنتی می‌توانستند از آن بدون آنکه خودشان دیده شوند، فعالیت‌های خیابانی را در بیرون از کاخ ببینند. برای این منظور، کاخ هرم شکل دارای ۹۵۳ پنجره است که هر کدام دارای یک طراحی پیچیده هستند. هوا محل، در سال ۱۷۹۹ ساخته شده است و نمونه‌ای عالی از معماری راج پاتونا محسوب می‌شود.

جزیره هولاک

اکوتوریسم در جزیره هولاک، بزرگترین جزیره در آرامگاه ریچی واقع در مجموعه جزایر اندامان، به خوبی نمایان می‌شود. هرچند این جزیره به اندازه جزایر دیگر آسیا شلوغ نیست، اما تعداد بازدیدکنندگان جزیره هولاک با توجه به سواحل بزرگ، فضای راحت، امکان شنا و امکانات غواصی در حال افزایش است. بهترین زمان پیشنهادی برای بازدید از این جزیره از اواسط دی تا اواسط ماه اردیبهشت است، زمانی که آب و هوا آفتابی است و دریا آرام تر و کم موج‌تر هستند. ساحل ردهاناگار یکی از بهترین سواحل آسیا و بهترین دیدنی های هند است.

منار قطب

منار قطب، دومین مناره بلند آجری در جهان و زیباترین دیدنی های هند است. این مناره، که با ارتفاع ۸۰ متری (۲۷۰ پا) سر به آسمان کشیده است، از سنگ مرمر و آجر سنگ ماسه قرمز ساخته شده است و بر روی آن جملاتی از قرآن حکاکی شده است. ساخت‌وساز آن چهار سال طول کشید و در سال ۱۱۹۳ شروع شد. در داخل این منار یک راه پله دایره‌ای با ۳۷۹ پله به سمت بالا وجود دارد؛ که برای جلوگیری از آسیب دیدن بنای قدیمی، بر روی بازدید‌کنندگان بسته است. مسجد قوت الاسلام نخستین مسجد ساخته شده در هند، در پای این مناره قرار دارد.