تنگه بسفر

یکی از مکان های مشهور و پربازدید استانبول ترکیه که به راحتی نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد، تنگه بسفر (Bosphorus) است. این تنگه که در شمال ترکیه واقع شده و یکی از نقاط دیدنی در شهر استانبول است. تنگه بسفر نقطه اتصال بین دو قاره آسیا و اروپا است و همین‌امر بر جذابیت آن می‌افزاید. این تنگه دارای ۳۰ کیلومتر طول و ۷۰۰ متر عرض است و دریای سیاه را به دریای مرمره وصل می‌کند.

مسجد ایاصفویه

نماد شهر استانبول است و در سا‌ل‌های گذشته به عنوان پربازدید‌ترین مسجد دیدنی ترکیه برگزیده شد.   

 این مکان یکی از معروف‌ترین و با ارزش‌ترین موزه و کلیساهای استانبول است که در میدانی به نام میدان ایاصوفیه، در محله سلطان احمد قرار دارد. مسجد زیبای ایاصوفیه با طاق‌ها و ستون‌های با شکوهش که از دوره بیزانس باقی مانده، تاریخی به قدمت ترکیه داشته و به دلیل جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر و زبان‌زدش، تحسین هر بیننده و گردشگر را برمی‌انگیزد.

کاخ توپکاپی

یکی از اماکن  دیدنی مهم  استانبول که در طول سفر به استانبول حتما از تماشای آن لذت خواهید برد کاخ توپکاپی (Topkapı Palace) می‌باشد، این کاخ تاریخی، اسرار آمیز و زیبا که در محل تلاقی تنگه بسفر، خلیج شاخ طلایی و دریای مرمره قرار گرفته، امروزه تبدیل به نمایشگاه دیدنی کریستال، نقره و ظروف چینی تاریخی دوره امپراطوری عثمانی شده است و طبق آمارها یکی از مهم ترین اماکن توریستی ترکیه محسوب می‌گردد.

کاخ دولما باغچه

کاخ دولما باغچه استانبول (Dolmabahçe Palace)

 که در نزدیکی ساحل تنگه بسفر قرار گرفته، برای سال‌های بسیار الهام‌گر معماران و هنرمندان زیادی بوده است. معماری کاخ دولما باغچه نئوباروک است و توسط معمار ارشد دربار عثمانی به دستور سلطان عبدالمجید ساخته شد. این کاخ، آخرین اقامتگاه سلطنتی پادشاهان عثمانی محسوب می‌شود و شش سلطان عثمانی در آن روزگار گذراندند. با بازدید از نما و معماری این کاخ زیبا می‌توان تلفیقی از طراحی‌های عربی و اروپایی را مشاهده کنید. این کاخ دارای سه بخش مختلف می‌باشد، آپارتمان‌های اداری Selamlik یا  Mabeyn-i Hümayun،  سرسرای تشریفات Muayede Salonu و  حرمسرای امپراتوری Harem-i Hümayu